Gayrimenkulünüzün değerine etki eden unsurlar genel çerçevede ele alarak incelenmeli, en uygun değerleme yöntemi seçilerek piyasa değeri analiz edilmelidir.

 

Değer Analizi

Yatırım yaparken girişimcileri en çok ilgilendiren konulardan bir tanesi de satın alınması düşünülen gayrimenkulün gerçekten değerinde satın alınıp alınmadığı konusudur. Değer analizi hizmeti ile bu soruya en net cevapların verilebileceği düşünüldüğünde finansal açıdan doğru adımların atılıp atılmadığını öğrenmek adına henüz yatırımı gerçekleştirmeden hizmetlerimizden mutlaka faydalanmanız gerekir.

Taşınmaz satın almak isteyen bireylerin kendi imkanları ile değer analizi yapması çoğu zaman yanlış veya eksik değerlendirmelere neden olabilmektedir. Bu anlamda önce uzmanına sor anlayışını benimseyen birey ve kurumlar için ONCESOR.NET olarak gayrimenkullerin niteliklerine göre çeşitli değerleme yöntemleri  ile değer analizi hesaplamalarını sizlere sunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz analizler sayesinde finansal açıdan en mantıklı kararları almanıza destek oluyoruz.

Değer Analizi Nasıl Yapılır?

Konut, işyeri, arsa veya arazi satın alırken en doğru fiyatı belirlemek adına Uluslar Arası Değerleme Standartlarına uygun olarak emsal karşılaştırma yöntemi, maliyet yöntemi, gelir yöntemi gibi 3 ana başlık altında hesaplamalar yapılmaktadır. Nitelikli gayrimenkuller özelinde ise bu hesaplamalar çeşitlilik gösterebilmektedir.  

Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarımız, satın almak istediğiniz taşınmazın bilgilerini aldıktan sonra kapsamlı incelemeler yaparak taşınmazın gerçekten ifade edilen değerde olup olmadığı ile ilgili detaylı bir analiz çalışması hazırlar. Analiz çalışması hazırlanırken sadece taşınmazınızın konumu ve yüzölçümü değil yapı yaşı, yapının depreme mevzuatına uygunluğu, yapının mevcut fiziksel durumu, bölgedeki kapitalizasyon oranı ( amortisman süresi ), gayrimenkulün niteliğine göre değere etki eden tüm faktörlerin incelenerek bölgedeki benzer gayrimenkuller ile ilişkilendirilmesi, arsa/arazi nitelikli taşınmazlarda özellikle bölgenin ve taşınmazın yapılaşma koşulları, doluluk oranları, alt yapı olanakları, sosyal ve donatı alanlarına olan uzaklığı vb. bir çok önemli etken dikkate alınır.

Değerlendirmeler esnasında benzer taşınmazların piyasa değerleri de dikkate alınarak karşılaştırmalı değerlendirmelerin yanı sıra diğer değerleme metodları da ayrıca uygulanarak ulaşılan değerin doğruluğu kontrol edilir.  Teminat değerine etki eden tüm hususları da beraberinde inceleyerek analiz yapılan değer ile yatırım yapmanız sağlanır.

Neden Oncesor.net?

Gayrimenkul değerlemesi  ve danışmanlığı alanında uzmanlaşmış personeli ile en isabetli kararları almanıza destek olan ONCESOR.NET,  Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanları tarafından ulaşılan  verileri analiz ederek sizlere sunar. Üstelik detaylı analizlerle gayrimenkulün değerinin belirlenmesinde kullanılan kıstaslar detaylı açıklamalar ile sizlerin incelemesine sunulur.

Değer analizi konusunda alacağınız kararları etkileyen analiz raporları ile ilgili aşağıda sunulan örnek ile alacağınız hizmetin neleri içerdiği ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Size örnek olarak sunduğumuz değer analiz  raporunda hizmetlerinden faydalanmalı mıyım, değer analiz hizmetleri neden önemlidir, değer analizinde kullanılan yöntemler nelerdir, nasıl bir değerlendirme yapılır gibi sorulara da cevap bulabilirsiniz.

Aşağıda bulunan ÖRNEK DEĞER ANALİZ RAPORU üzerinden nasıl bir hizmet alacağınızı inceleyebilir ve ONCESOR.NET ayrıcalıklarını henüz hizmet almadan yaşayabilirsiniz.

 

 

TALEP OLUŞTUR