Konutunuzun bina içindeki yasal konumu, sınırları, yasal kullanım alanı, iç plan tertipleri mimari projeler üzerinden mutlaka tespit edilmelidir.

Mimari Proje Analizi

Mimari proje analizi ev veya ofis satın almak isteyen yatırımcılar için teknik bir analiz yöntemi olması nedeniyle kritik özellikler taşır. Konut veya iş yerinin bina içerisindeki kanuni konumları ile ilgili teknik analizlerin gerçekleştirildiği bu analizde yasalardan doğan hakların ihlali veya planlara uygunsuzluk nedeni ile karşılaşılabilecek olan problemlerin önüne geçilmesi hedeflenir.

Yatırım yapma arzusundaki girişimcilerin en çok dikkat ettiği konular genellikle görsel ve fiziksel açıdan önem taşır. Alt yapı, yapının yasal özellikler, imar kanunlarına uygun olup olmadığı veya amaca uygun bir kullanıma izin verilip verilmediği genellikle satın alma aşamalarından önce dikkat edilen konular arasında yer almaz. Yatırımcıların bu analizlere önem göstermemesi ileride yaşanacak finansal kayıpların temelini teşkil eder.

Mimari Proje Analizi Nasıl Yapılır?

Mimari proje analizlerinin gerçekleştirilmesi adından da anlaşılabileceği üzere yapıların mimari açıdan değerlendirilmesi anlamına gelir. Bu anlamda analizlerin uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi ve mimari açıdan her detayın çok büyük bir titizlikle değerlendirilmesi satın alacağınız gayrimenkulün projesi ile uyumluluğu, teminat değerine etki eden unsurlar konusunda size bilgi verir.

Özellikle konut satın alma aşamasındaki yatırımcıların satın aldıkları konutun genel durumunu belirten bu analiz ilgili kayıtlar, detaylı bir şekilde değerlendirilerek gerçekleştirilir. Bu anlamda yapının inşa edilmesi öncesinde belediyeye onaylatılan mimari projesi ve diğer bütün projeler ilgili kurumlardan gerekli izinler alınarak elde edilir. Bu projelerin her detayı değerlendirildikten sonra taşınmazın yatırım yapmaya uygun olup olmadığı konusunda gerekli karar verilmiş olur.

Neden Oncesor.net?

Taşınmaz yatırımlarına karar verecek olan girişimcilerin bir uzmana danışmak konusundaki olumlu alışkanlıklarını daha kurumsal bir hizmete dönüştürmeyi arzu eden ONCESOR.NET yatırım kararı almadan önce satın almak istediğiniz taşınmazın çok yönlü değerlendirilmesini sağlıyor.

ONCESOR.NET çatısı altında bulunan mimar ve mühendisler sayesinde yapıların başta mimari proje analizi olmak üzere her detayı titiz çalışmalar sonrasında belirlenerek, siz değerli yatırımcılara analiz raporu şeklinde sunuluyor.

Sunulan hizmetlerin somut bir örneği olması açısından aşağıda incelemeniz üzere paylaşılan analiz raporunda; mimari analiz nasıl gerçekleştirilir ve mimari analiz hizmetlerinden neden faydalanmalıyım gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Aşağıda bulunan ÖRNEK MİMARİ PROJE ANALİZ RAPORU üzerinden nasıl bir hizmet alacağınızı inceleyebilir ve ONCESOR.NET ayrıcalıklarını henüz hizmet almadan yaşayabilirsiniz.

 

TALEP OLUŞTUR