Takyidat analiz raporu ( Tapu takyidat raporu ) talebi doğrultusunda olası haciz, beyan vb. şerhler analiz edilir. Tapu devri uygunluğu ve hak/mükellefiyetleri önceden öğrenilir.

Tapu (Takyidat) Analizi

Gayrimenkul satın alırken bireyler açısında doğru yatırımın yapılabilmesi tapu analizi gibi oldukça önemli bir hizmetten yararlanma ile mümkün olur. Taşınmazla konusunda yeterli bilgisi olmayan pek çok yatırımcı bilgi eksikliği ile gerçekleştirdiği yatırımlardan zarar edebilmektedir. ONCESOR.NET olarak almayı düşündüğünüz gayrimenkule ait mutlaka sorgulanması gereken verilere sizlerin adına ulaşarak değerlendiriyoruz.

Tapu analizi; gayrimenkul yatırımcıları tarafından son dönemde en çok tercih edilen hizmetlerden bir tanesi olsa da bir çok yatırımcının bu analiz konusunda bilgi sahibi olmaması pek çok sorunun yaşanmasına neden olur. Almadan önce sor sloganı ile hizmet veren bir kuruluş olarak daha isabetli yatırımlar yapabilmenize olanak sağlamayı hedefliyoruz.

Tapu Analizi ile alacağınız gayrimenkulün tapu kayıtlarını inceleyerek risklerinizi değerlendirelim.

Başarılı bir yatırımın anahtarı doğru analiz edilmiş gayrimenkulden geçer. Bu anlamda oncesor.net olarak tapu analizi işlemlerini ya da diğer adı ile takyidat analizini sizler için gerçekleştiriyoruz. Peki, bu süreçte neler yapıyoruz?

Tapu kayıtlarının detaylı bir şekilde incelenmesi işlemi için olmazsa olmaz bir belge olan Takyidat Belgesi’ni sizler adına temin ediyoruz. Belgenin gayrimenkul üzerinde bulunan şerh, ipotek, haciz, intifa hakkı, irtifak hakkı, şufa hakkı, vefa hakkı ve istifade hakkı gibi durumlarını göstermesi sayesinde gayrimenkul yatırımının isabetli olup olmadığına, mevcut şerhlerin alım satıma engel teşkil etmediğine, olası kısıtlamaların neler olduğu ve nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair detaylı incelemeler gerçekleştiriyoruz.

Tapu Müdürlüğü’nden alınan bu belge sayesinde ileride karşılaşabileceğiniz olumsuzlukların önüne geçerken gayrimenkulün gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özellikte olup olmadığını tapu üzerinde yazan bilgiler ve takyidat belgesi sayesinde değerlendirebiliyoruz.

Neden Oncesor.net?

Gayrimenkul yatırımı yaparken bir uzmana sormak sizce de çok akılcı değil mi? Tapu kayıtları üzerindeki şerh ve rehin gibi sizi ilerleyen süreçte mağdur edecek durumların farkına varmamanızdan kaynaklı olumsuzlukları ortadan kaldıracak ONCESOR.NET uzman personeli ile bireylerin en sık karşılaştığı sorunları kolaylıkla ortadan kaldırmayı başarıyor.

Tapu analizi nasıl olur? Süreç sonunda nasıl bir analiz belgesi ile karşılaşırım? Analiz belgesi ne işe yarayacak? gibi sorular soruyorsanız o konuda da sizleri bilgilendirmeyi en büyük görevimiz kabul ediyoruz.

Aşağıda bulunan ÖRNEK TAPU (TAKYİDAT) ANALİZ RAPORU üzerinden nasıl bir hizmet alacağınızı inceleyebilir ve ONCESOR.NET ayrıcalıklarını henüz hizmet almadan yaşayabilirsiniz.

TALEP OLUŞTUR