Gayrimenkulünüzün imar arşiv kayıtları, güncel tutanakları sorgulanmalı, yasal sürecinin akıbeti öğrenilmelidir.

Yasal Durum Analizi

Gayrimenkul satın alırken yapının yasal yönden incelemesinin yapıldığı yasal durum analizi yatırım kararı üzerinde en doğru etkiyi yapmaya aday analiz yöntemlerinden bir tanesidir.

Konut, ofis veya bir arazi satın almadan evvel fiziksel ve finansal değerlendirmelerin yanı sıra taşınmazın yasal açıdan satın almaya engel bir özelliğe sahip olup olmadığı ile ilgili incelemelerin gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

İnceleme ve değerlendirmeler yapılırken yatırımcının taşınmazı satın alma kararı verilmeden önce mutlaka o taşınmazın yasal durumuna ilişkin veriler ilgili kurumlardan araştırılmalı ve ulaşılan doğru bilgiler ile analiz edilir.

Yasal durum analizi esnasında mahkeme kararları, imar izinleri ve belediye uygulamaları gibi yapıya doğrudan etki eden durumlar değerlendirilerek yatırımcıya bilgiler verilir.

Yasal Durum Analizi Nasıl Yapılır?

Yasal durum analizleri gerçekleştirilirken hem hukuki hem de sosyal açıdan alınan kararlar ele alınarak taşınmazın teminat değerine etki eden tüm hususlara  ulaşılarak, analiz yapılır. Söz konusu analizler yapılırken ilgili mevzuat ve yönetmeliklere hakim,  veri analizi konusunda daha önce çalışmalar yapmış uzmanların tercih edilmesi elde edilecek verilerin doğru yorumlanmasında oldukça önemli olacaktır.

Gelecekte yatırımcının finansal açıdan kayıp yaşamasına neden olacak veya taşınmazın kullanımını imkânsız kılacak ya da teminat değerini olumsuz yönde etkileyecek durumların varlığı ile ilgili ONCESOR.NET ve İŞ ORTAKLARI ekibinde yer alan Lisanslı Gayrimenkul Değerleme  Uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerden sonra bir analiz çalışması yapılarak yatırımcıya takdim edilir. Böylelikle gayrimenkulü almaya karar vermeden önce yatırımcının daha isabetli kararlar alabilmesine olanak sağlanır.

Neden Oncesor.net?

Yatırım kararı almadan önce bir sor anlayışı ile hareket eden ve işini sürekli sağlam adımlar atarak gerçekleştirmek isteyen bireylerden biriyseniz oncesor.net tarafından sunulan hizmetlerin tam size göre olduğunu vurgulamak gerekir. Gayrimenkul hukuku, imar mevzuatları  ve yönetmelikleri konularında daha önce detaylı çalışmalar yapan ve pek çok yatırımcıya sunduğu analizler sayesinde kurumsal hizmetler sağlayan ONCESOR.NET ileride karşılaşabileceğiniz olumsuzlukların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Yasal durum analizi konusunda sunulan örnek sayesinde alacağınız hizmetin kapsamı ve neler sunacağı ile ilgili değerlendirmeler yapabilmenize olanak sağlanır. Üstelik yasal durumun analiz edilmesinde kullanılan raporlar ile ilgili çeşitli soru işaretlerine sahip bireylerin sorularına cevap vermesine olanak sağlıyoruz.

ONCESOR.NET çatısı altında bulunan mimar ve mühendisler sayesinde yapıların başta mimari proje analizi olmak üzere her detayı titiz çalışmalar sonrasında belirlenerek, siz değerli yatırımcılara analiz şeklinde sunuluyor.

Sunulan hizmetlerin somut bir örneği olması açısından aşağıda incelemeniz üzere paylaşılan analiz raporu; yasal durum analizi nasıl gerçekleştirilir ve yasal analiz raporu hizmetlerinden neden faydalanmalıyım gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Aşağıda bulunan ÖRNEK YASAL ANALİZ RAPORU üzerinden nasıl bir hizmet alacağınızı inceleyebilir ve ONCESOR.NET ayrıcalıklarını henüz hizmet almadan yaşayabilirsiniz.

 

 

 

TALEP OLUŞTUR